II Spotkanie Integracyjne Legionowskich Klubów Seniora

21 sierpnia 2024 roku odbyło się u nas II Spotkanie Integracyjne Legionowskich Klubów Seniora, w którym uczestniczyły: Dzienny Dom Senior+, Klub Senior+ Mniszek, Fundacja Pracownia Kompetencji oraz Klub Seniora Amicus. Swą obecnością zaszczycili nas również znakomici goście: Starosta Powiatu Legionowskiego Pan Roman Smogorzewski, Prezydent Miasta Legionowo Pan Bogdan Kiełbasiński, Sekretarz Miasta Legionowo Pani Ida Parakiewicz-Czyżma, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Pan Piotr Mrozek oraz Zastępca Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Monika Kajka.

Po części oficjalnej, której przewodniczył założyciel i Prezes Zarządu Legionowskiego Stowarzyszenia Amicus - ksiądz prałat Tomasz Chciałowski, nastąpiła część rozrywkowa. W programie znalazły się między innymi zmagania sportowe. Przed rozpoczęciem rywalizacji klubów, do zawodów zostali zaproszeni honorowi goście. Zarówno w rzucie woreczkiem do celu, jak i w mało olimpijskiej dyscyplinie, jaką był wyścig z jajkiem na drewnianej łyżce, goście poradzili sobie doskonale. Następnie do zmagań przystąpiły delegacje każdego z klubów. Współzawodnictwo przebiegało w duchu fair play, a uczestnikom towarzyszył ogromny zapał, uśmiech na ustach i gorący doping. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki wraz z podziękowaniami.

Następnie odbyły się konkursy: quiz wiedzy ogólnej, łamańce językowe oraz "i kto to powiedział". Poziom był bardzo wyrównany, co doprowadziło do ogłoszenia poczwórnego remisu. Nie zabrakło również doskonałej muzyki, o którą zadbała Pani Dorota Bonisławska. Wspólnie zaśpiewaliśmy najpiękniejsze przeboje z dawnych lat. Przy takich melodiach nogi same rwały się do tańca. Powiadam Państwu - takiego „pociągu” (do piosenki Ryszarda Rynkowskiego) świat jeszcze nie widział! Nie było chyba nikogo, komu nie towarzyszył uśmiech.

Nie zabrakło również poczęstunku - frykasy prosto z grilla, pizzerinki, pączki, drożdżówki, napoje... Nikt nie wyszedł głodny.

Po posiłku goście mieli okazję zwiedzić siedzibę naszego klubu, podziwiać pachnącą nowością salę gimnastyczną, pracownię, salę spotkań oraz oglądać nasze wyroby - obrazy, ikony i inne rękodzieło.

Impreza udała się dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pracy Prezesa Legionowskiego Stowarzyszenia Amicus, księdza prałata Tomasza Chciałowskiego, Zastępcy Prezesa Legionowskiego Stowarzyszenia Amicus, Pani Ewy Stolc, instruktorów, uczestników i rodziców Warsztatu Terapii Zajęciowej Św. Rity oraz pań z Klubu Seniora Amicus.

Dziękujemy z całego serca.