IV Mazowiecka Spartakiada Osób z Niepełnosprawnościami

W środę, 18 września, odbyła się IV Mazowiecka Spartakiada Osób z Niepełnosprawnościami, zorganizowana przez Legionowskie Stowarzyszenie Amicus. Wydarzenie przyciągnęło uczestników z różnych miast, w tym z Warszawy, Ząbek, Nowego Dworu Mazowieckiego, Legionowa, Olsztyna, Sochaczewa i Świeszewa. Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, znaleźli się m.in. Pani Anna Brzezińska Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, która życzyła wszystkim dobrej zabawy, Pan Roman Smogorzewski Starosta Powiatu Legionowskiego, Zastępca Miasta i Gminy Serock Pan Marek Bąbolski, Pan Piotr Mrozek Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie, Pani Monika Kajka Zastępca Dyrektora OPS w Legionowie, Pan Adam Nadworski Komendant Straży Miejskiej w Legionowie.
Podczas spartakiady odbyło się wiele emocjonujących konkurencji, w tym rzut piłką do kosza, piłkarski slalom, indywidualny turniej o tytuł Króla Strzelców, drużynowe przeciąganie liny, miniturniej piłki nożnej, biegi na 20 metrów oraz bieg z przeszkodami, a także badminton, tenis stołowy i rzut woreczkiem do celu. Zawodnicy walczyli o medale, nagrody rzeczowe, dyplomy, a zwycięzcy w konkurencjach drużynowych otrzymali puchary.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację wydarzenia, w szczególności Arenie Legionowo za pomoc w przeprowadzeniu konkurencji sportowych oraz firmom PPUH „Kalinka” i „Ba-Ha”. Specjalne podziękowania należą się także Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej „Legionowo” za zapewnienie opieki medycznej uczestnikom. Nieocenione było również zaangażowanie rodziców, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie przy stoiskach.
Oprócz rywalizacji sportowej, uczestnicy mieli okazję posilić się grillowanymi przysmakami, popcornem, watą cukrową, słodkimi bułkami oraz zupą grochową, co zapewniło wyjątkową atmosferę podczas całego wydarzenia.

#Mazowszepomaga #MCPSpomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka #MCPS