Legionowska Zbiórka Żywności

W dniach 1 i 2 grudnia odbyła się 14 Legionowska Świąteczna Zbiórka Żywności z myślą o biedniejszej części mieszkańców Legionowa. W zbiórce biorą udział organizacje pozarządowe działające w naszym mieście. Od lat organizatorem tego wydarzenia jest Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS przy nieocenionym wsparciu Urzędu Miasta, a zwłaszcza Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. Zbiórka Żywności po marketach Legionowa i przyległych miejscowości nie udałaby się gdyby nie zastęp wolontariuszy. W tegoroczną zbiórkę zaangażowanych było ponad 300 wolontariuszy (uczniów szkół podstawowych i średnich, studentów, osób dorosłych). Z naszej parafii i Stowarzyszenia AMICUS w zbieraniu żywności w Biedronce i Kauflandzie na os. Piaski zaangażowanych było 90 osób. Byli to przedstawiciele grup parafialnych, młodzież zrzeszona w grupie charytatywno-wolontariackiej, niepełnosprawni z WTZ św. Rity, seniorzy z Klubu Seniora AMICUS i młodzież szkolna. Przez piątek i sobotę zebraliśmy blisko 1 600kg żywności, która jeszcze przed świętami trafi do osób potrzebujących. Dziękujemy tym, którzy aktywnie włączyli się w trud zbierania żywności i tym, którzy robiąc zakupy potrafili przekazać je na ten cel. Jakże były wzruszające momenty, kiedy ktoś cały wózek z zakupami potrafił przekazać wolontariuszom. Były i takie chwile, kiedy starsza osoba podeszła do wolontariusza i przepraszała, że nie kupiła bo nie miała za dużo pieniędzy, ale przekazuje 5zł by coś za nie kupić. To taki wdowi grosz. Dziękujemy Wam wszystkim. Razem możemy więcej. Razem możemy świat uczynić lepszym.