Nie zapominamy o naszych Rodakach na Litwie!

Od wielu lat Legionowskie Stowarzyszenie Amicus wspiera naszych rodaków mieszkających na Litwie. Kilka razy w roku dostarczamy żywność, ubrania, środki czystości, w okresie przedświątecznym są to prezenty dla dzieci i młodzieży a przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego wyprawki do szkoły. 13 grudnia tego roku Prezes Zarządu Legionowskiego Stowarzyszenia Amicus ksiądz prałat Tomasz Chciałowski ponownie odwiedził Kowalczuki, Jałówkę oraz Turmonty. Wśród darów przekazanych naszym rodakom znalazło się ponad trzy tony artykułów spożywczych o przedłużonym terminie trwałości, oraz 120 prezentów od św. Mikołaja dla najmłodszych.
O naszej akcji po raz kolejny mówiono w Kurierze Warszawy i Mazowsza kliknij, by odtworzyć a z Litwy napływają podziękowania od obdarowanych. Legionowskie Stowarzyszenie Amicus serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom a Rodakom na Litwie życzy wszystkiego najlepszego. Za zorganizowanie akcji oraz transport dziękujemy Prezesowi Zarządu Legionowskiego Stowarzyszenia Amicus księdzu prałatowi Tomaszowi Chciałowskiemu.
Obejrzyj zdjęcia