Seniorzy w Pałacu Prezydenckim

Dzień 12 czerwca bieżącego roku dla seniorów z Klubu Seniora AMICUS prowadzonego przez Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS był szczególny i wyjątkowy. Nasi seniorzy zostali zaproszeni przez Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę na spotkanie do Pałacu Prezydenckiego. Zaproszenia nie można odrzucić zwłaszcza takiej osoby.

O godzinie 12.00 uczestnicy wyjazdu a było ich 24 osoby zostali oprowadzeni po Pałacu Prezydenckim. Nasi seniorzy mogli wejść, zobaczyć i usiąść tam, gdzie tylko oficjalne delegacje, głowy państw mogą przebywać. Była również krótka modlitwa w kaplicy prezydenckiej.

A później przyszedł czas na spotkanie z Panią Prezydentową. W spotkaniu uczestniczyła również grupa seniorów i dzieci z Nowego Sącza oraz młodzież z Marek. Spotkanie było w duchu rozmiłowania się w literaturze. Wspólne czytanie, dziadkowie i wnuki, wspólne dyskusje, ukojenie duszy tego mogli zaznać uczestnicy spotkania w Pałacu Prezydenckim. Wspólnie czytaliśmy „Zaczarowany Ogród” i rozmawialiśmy jak tamtą atmosferę przenieść do naszego świata.

Na koniec było wspólne zdjęcie, ale i możliwość indywidualnego zdjęcia z Panią Prezydentową. Tak jak przystało na Pierwszą Damę zostaliśmy zaproszeni na obiad. Każdy również otrzymał miły upominek – jedyną w swoim rodzaju apaszkę.