Alzheimer – Ważne informacje!

Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego rozpoczęło realizację projektu pt "Z Alzheimerem na co dzień - pomocna dłoń dla osób chorujących oraz ich rodzin". Wsparcie osób z chorobą Alzheimera i ich rodzin, które obejmuje szkolenie członków rodziny osoby chorej oraz wolontariuszy. Zadanie obejmuje:
- profesjonalne szkolenie (warsztaty i wykłady) z zakresu usług opiekuńczych - w tym opieki higienicznej takiej jak: dbanie o sprzęty codziennego użytku podopiecznego, profesjonalne utrzymywanie w czystości urządzeń sanitarnych, profesjonalne utrzymywanie higieny osobistej podopiecznego poprzez: mycie, czesanie, kąpiel, pomoc w załatwianiu potrzeb fizjologicznych, toaleta i higiena podopiecznego, czyszczenie protez, pielęgnacja odleżyn i odparzeń, kompresy, okłady, cewnikowanie, stomia, bezpieczne przemieszczanie pionowe i poziome chorego, pomiary tętna, ciśnienia, insuliny; udzielanie pomocy w sytuacjach urazów, upadków, zasłabnięć i innych wydarzeń ekstremalnych, traumatycznych; fizjoterapia, rehabilitacja po urazach, nauka wstawania po upadkach, pomocny sprzęt rehabilitacyjny, zabiegi rehabilitacyjne; dieta osób starszych, profilaktyka niedożywienia, zaburzenia odżywiania; ergonomia otoczenia dostosowana do wieku, profilaktyka upadków; zespoły otępienne, wielkie zespoły geriatryczne, podstawowe jednostki chorobowe i wynikający z nich zakres wsparcia. - Wsparcie doradcze beneficjentów z zakresu psychospołecznego rozwoju oraz doradztwa objętego tematyką szkoleń.

- Zajęcia praktyczne w domu osoby zależnej.
Zapraszamy mieszkańców powiatu legionowskiego, wołomińskiego i nowodworskiego do skorzystania ze szkoleń. Jeśli ktoś pragnie jeszcze dołączyć do projektu, a w swoim domu lub sąsiedztwie ma osobę chorą na choroby otępienne prosimy o kontakt po nr telefonu - 692 480 148. Zadanie jest dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.