Dostarczyliśmy wyprawki szkolne na Litwę

Rok szkolny rozpoczęty. Legionowskie Stowarzyszenie Amicus pamięta od dzieciach i młodzieży szkolnej na Litwie. W tym roku, z powodu obostrzeń związanych z pandemią dostarczenie w pełni wyposażonych plecaków wymagało jeszcze większego wysiłku logistycznego oraz zaangażowania większej liczby osób i urzędów. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować litewskiemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych za wydatną pomoc w zorganizowaniu tegorocznej akcji. W ostatnim tygodniu sierpnia nasz transport dotarł do granicy polsko litewskiej. Tam plecaki zostały przekazane przedstawicielom Gimnazjum im. Św. Jana Bosko w Jałówce. Z Jałówki część plecaków została odebrana przez przedstawicieli Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach oraz Szkoły w Turmontach. W ten sposób dostarczono w pełni wyposażone plecaki dla 200 uczniów, 100 sztuk otrzymało Gimnazjum w Jałówce, 50szt Gimnazjum w Kowalczukach oraz 50szt Szkoła Podstawowa w Turmontach. Cała akcja jak zawsze zapoczątkowana została przez Legionowskie Stowarzyszenie Amicus zakupem ponad dwustu plecaków. Plecaki te zostały następnie wyposażone przez parafian parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie oraz drukarnię "Interdruk" z Garwolina. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za udział w akcji. Dziękujemy drukarni "Interdruk" z Garwolina za wydatną pomoc w kompletacji plecaków. Jeszcze raz dziękujemy litewskiemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych za ogromną pomoc logistyczną związaną z kontynuacją akcji po stronie litewskiej! Nie zapominamy również o dzieciach rozpoczynających rok szkolny w Polsce. Do naszej "zaprzyjaźnionej" Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Sieka w Błędostowie dostarczyliśmy 12 w pełni wyposażonych plecaków.