III Mazowiecka Spartakiada Osób z Niepełnosprawnościami

20 września odbyła się III Mazowiecka Spartakiada Osób z Niepełnosprawnościami zorganizowana przez nasze stowarzyszenie. To wydarzenie na stałe wpisało się kalendarz życia osób niepełnosprawnych. Od rana zjeżdżały się osoby które zgłosiły swój akces uczestniczenia w zmaganiach sportowych. Na terenie sportowo-rekreacyjnym parafii M.B.Fatimskiej w Legionowie zostały rozegrane wszystkie dyscypliny sportowe. Zawodnicy brali udział w zawodach indywidualnych jak i grupowych. Uczestniczyli m.in w: rzut woreczkiem do celu, rzut piłką do kosza, slalom piłkarski, indywidualny turniej o tytuł Króla Strzelców, drużynowe przeciąganie liny, miniturniej piłki nożnej drużyn 4 osobowych, bieg indywidualny na 20m, bieg z przeszkodami, badminton, tenis stołowy.
Było wiele emocji, radości, uśmiechu. Opiekunowie osób niepełnosprawnych dopingowali swoich podopiecznych pobudzając ich do jeszcze większego wysiłku. Przez cały czas spartakiady zawodnicy mogli częstować się kawą, herbatą, pączkami, pizzerkami,bułeczkami, popcornem, watą cukrową i daniami z grila. Na koniec mogli zjeść gorący posiłek. Wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy upominkowe, dyplomy, albumy a zwycięzcy puchary, medale i zestawy prezentowe. W naszym sportowym święcie wzięło udział ponad 160 osób . Nasi goście przybyli z Warszawy, Sochaczewa, Nowego Dworu Mazowieckiego, Świeszewa koło Nasielska, Serocka, Legionowa, Kisielan koło Siedlec, Zielonki, Ząbek i Olsztyna. Naszą uroczystość uświetniała obecność Pana Romana Smogorzewskiego Prezydenta Miasta Legionowo, Pana Konrada Michalskiego V-ce Starosty Legionowskiego i Pani Idy Parakiewicz-Czyżmy - Sekretarz Urzędu Miasta Legionowo.
Przez cały dzień spartakiady uczestnikom towarzyszyła wspaniała, słoneczna pogoda, a przede wszystkim pogoda ducha, uśmiech i radość. Wszyscy pożyczyliśmy sobie spotkania za rok na kolejnym sportowym święcie.
Dziękujemy Zarządowi Województwa Mazowieckiego za dofinansowanie naszego sportowego wydarzenia.

Obejrzyj galerię zdjęć!