Koronawirus. Legionowskie Stowarzyszenie Amicus nie pozostaje bezczynne

Miniony miesiąc a w zasadzie wydarzenia minionego miesiąca oraz to, co cały czas dzieje się wokół nas wystawiło całą cywilizację, społeczności lokalne oraz jednostki na bardzo ciężką próbę. Nie mamy większego wpływu na cywilizację ale możemy wiele zrobić dla jednostek oraz społeczności. Dlatego też, Legionowskie Stowarzyszenie Amicus wspólnie z Parafią Matki Bożej Fatimskiej już od pierwszych dni pandemii aktywnie uczestniczy w pomocy, ograniczaniu skutków choroby oraz szeroko pojętej profilaktyce. Maseczki, które powstają w Amicusie trafiają do miejsc, gdzie są najbardziej potrzebne, czyli: lokalnych placówek medycznych, lokali gastronomicznych, firm transportowych i wielu, wielu innych. W potrzebujące dłonie trafiło już kilkaset maseczek! Osoby potrzebujące otrzymują nieodpłatne posiłki - w ten sposób Amicus pomaga nie tylko tym osobom ale również firmom gastronomicznym i transportowym z "naszego" terenu zapewniając front pracy. W tym miejscu musimy również wspomnieć o piętnastu osobach, które ukończyły 60 lat, a których dochód nie przekracza 1 100zł netto. Osoby te otrzymały karty uprawniające do dokonania zakupów w sieci Biedronka na kwotę 150zł miesięcznie. Karty te można realizować od 1 kwietnia 2020 roku do 1 stycznia 2021 roku. Tę akcję zorganizowało Legionowskie Stowarzyszenie Amicus wspólnie z Caritas Polska. Nasze maseczki!