Młodzież z Wileńszczyzny spędziła z nami pięć dni.

W dniach od 26.06 do 30.06.2023 Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS zorganizowało wakacyjny pobyt 20 osobowej grupie młodzieży i opiekunów z Wileńszczyzny z miejscowości Jałówka. Młodzież Gimnazjum im. św. Jana Bosko zakwaterowana była w Ośrodku Caritas w Popowie. W ciągu 5 dniowego pobytu nasi goście zwiedzili Serock, Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Sejm R.P., Pałac Prezydencki wraz z przewodnikiem odbyli spacer po starówce i Krakowskim Przedmieściu. Wielkim przeżyciem dla młodzieży było spotkanie z Pierwszą Damą Panią Agatą Kornhauser Dudą i Wicemarszałkiem Sejmu R.P. Panem Piotrem Zgorzelskim. W Pałacu Prezydenckim nasi rodacy obok spotkania i rozmowy zostali obdarowani upominkami oraz uczestniczyli w poczęstunku. Na koniec swego pobytu zostali zaproszeni przez Prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego do ratusza, gdzie mogli się dowiedzieć o historii naszego młodego miasta i tego co nas łączy z Wileńszczyzną. Tu również otrzymali podarunki zarówno od Prezydenta jak również od Stowarzyszenia AMICUS. Z Bożym błogosławieństwem na drogę udali się w drogę powrotną do swoich domów do których dotarli około godziny 20:00 naszego czasu czyli 21:00 czasu litewskiego. Myślimy, że to nie pierwsza tego typu wizyta. Może w przyszłym roku pomyślimy o wymianie wakacyjnej gdzie polskie dzieci pojadą na Litwę a dzieci z Litwy przyjadą do nas.