Tegoroczna akcja “Weź serce – okaż serce” zakończona!

Jak co roku Legionowskie Stowarzyszenie Amicus wspólnie z parafią matki Bożej fatimskiej oraz parafianami przygotowało prezenty świąteczne dla osób najbardziej potrzebujących. W tym roku pomogliśmy dzieciom i młodzieży z dwóch polskojęzycznych szkół na Litwie. W ciągu niespełna trzech tygodni darczyńcy przygotowali 193 paczki z podarunkami. W pięknie, świątecznie zapakowanych pudełkach znalazło się wszystko to, o czym marzyły dzieci i młodzież z regionu wileńskiego. Były tam więc kurtki, buty, słodycze, drobne upominki i wiele, wiele innych artykułów. Wszystkie te prezenty dostarczone zostały przez Prezesa Zarządu Legionowskiego Stowarzyszenia Amicus księdza, prałata Tomasza Chciałowskiego w pierwszych dniach grudnia do uczniów dwóch szkół na wileńszczyźnie. Ilość oraz wielkość prezentów spowodowała konieczność wypożyczenia przyczepy, okazało się bowiem, iż nie mieszczą się one w całkiem dużym busie. W ten właśnie sposób sprawiliśmy wielką radość dzieciom uczęszczającym do Szkoły Podstawowej im Św. Jana Bosko w Jałówce oraz Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach. Otrzymaliśmy mnóstwo maili, telefonów oraz listów (o dziwo takich tradycyjnych) z podziękowaniami. Część tych "papierowych" listów możecie Państwo przeczytać w gablotce przed kościołem.
Link do strony Gimnazjum im. Św. Jana Bosko w Jałówce