Wyprawki szkolne dla rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2022/2023

Zbliża się nowy rok szkolny, Legionowskie Stowarzyszenie Amicus oraz parafia Matki Bożej Fatimskiej jak zwykle stanęły na wysokości zadania i po raz kolejny zorganizowały pomoc dla dzieci rozpoczynających naukę w szkołach. Mowa przede wszystkim o dzieciach naszych rodaków mieszkających za granicą. W tym roku było to około 150 w pełni wyposażonych plecaków. Z tej liczby 120 sztuk trafiło w ręce dzieci polskich rodzin mieszkających na Litwie. Kilka dni temu ksiądz Tomasz Chciałowski a jednocześnie Prezes Zarządu Legionowskiego Stowarzyszenia Amicus odwiedził Gimnazjum im. Św. Jana Bosko w Jałówce, Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach, świetlicę w Ignalinie oraz parafię św. Pawła Apostoła w Wisaginie. We wszystkich tych miejscowościach dzieci otrzymały pełne wyprawki szkolne. Tu musimy dodać iż, w każdym z tych miejsc miejscowa Polonia była bardzo wdzięczna za wyprawki a przede wszystkim za pamięć o rodakach za granicą. Pozostałe wyprawki szkolne przekazane zostały dzieciom - pierwszoklasistom Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kanonika Jana Sieka w Błędostowie.
W imieniu wszystkich obdarowanych oraz ich rodziców serdecznie dziękujemy Legionowskiemu Stowarzyszeniu Amicus, parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie oraz wszystkim tym, którzy wzięli udział w akcji wyposażając plecaki we wszystko to, co jest niezbędne podczas nauki.