Z akcją “Weź plecak – daj wyprawkę” pojechaliśmy na Litwę!

Jak co roku Legionowskie Stowarzyszenie Amicus wzięło udział w akcji "Weź plecak - daj wyprawkę". W tym roku jednak skierowaliśmy swe oczy na naszych przyjaciół za wschodnią granicą. Konkretnie chodzi o dzieci z polskojęzycznych gimnazjów na Litwie. 19 sierpnia późnym popołudniem Prezes Zarządu Legionowskiego Stowarzyszenia Amicus, ksiądz Tomasz Chciałowksi usiadł za kierownicą załadowanego dosłownie po sam dach samochodu Opel Vivaro i wyruszył w kilkusetkilometrową podróż w okolice Wilna. W ten sposób, w poniedziałkowy poranek odwiedził pierwsze z trzech gimnazjów znajdujących się w okolicy Wilna. Łącznie ksiądz Tomasz dostarczył 210 w pełni wyposażonych plecaków do Gimnazjum im. św. Jana Bosko w Jałówce, Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach i Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie. Warto nadmienić, iż bardzo wiele akcesoriów szkolnych zostało dodatkowo zakupionych ze środków Legionowskiego Stowarzyszenia Amicus. Dzięki temu, wszystkie plecaki wyposażone zostały jednakowo, tu wiele pracy mieli wolontariusze, którzy musieli równo podzielić kredki, flamastry, zeszyty i wiele, wiele innych rzeczy właśnie po to, by każde dziecko otrzymało taki sam plecak. Ksiądz Tomasz wrócił do naszej parafii zmęczony ale zadowolony. Z informacji, które do nas docierają wynika, iż jeszcze bardziej zadowolone są dzieci oraz kadra pedagogiczna tych trzech szkół. Dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom i firmom biorącym udział w akcji za wyposażenie plecaków. Prezesowi Legionowskiego Stowarzyszenia Amicus księdzu Tomaszowi Chciałowskiemu gratulujemy wspaniałej inicjatywy i życzymy wielu sukcesów. Poniżej zamieszczamy kilka linków związanych z tą akcją.

Kurier Mazowiecki 18.08.2018

Audycja w litewskim radiu